Akustická kytara — Hudební škola YAMAHA Brno
TÁBOR 2024: LETNÍ POBYTOVÝ
TÁBOR 2024: LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ
UKÁZKOVÉ LEKCE: V ČERVNU 2024, Počet míst je omezený!
HLEDÁME UČITELE PRO PROGRAMY: Robátka, První krůčky k hudbě, Music Parade, Keyboard - Fun Key Kids, Zobcová flétna, Akustická kytara

Akustická kytara


Vyučovací program pro akustickou kytaru Vám zprostředkuje mnohostranné možnosti využití tohoto nástroje.

Bohatá nabídka různých hudebních skladeb umožňuje zvládnout hru mnoha žánrů a stylů, přičemž vždy na prvním místě stojí radost z hudby.

Činnosti, s nimiž účastníci kurzu mohou realizovat své hudební myšlenky, jsou např.:

  • improvizace melodie a harmonie
  • souhra s ostatními spoluhráči
  • doprovod vlastního zpěvu
  • rozvoj instrumentální techniky

Lektoři


Michaela Poláková

Programy: Zobcová flétna   Akustická kytara  

zástupkyně ředitelky Hudební školy Yamaha Brno
michaela.polakova@yamahaskola.czcz
739 269 821

K hudbě jsem byla vedená od malička, oba rodiče hudbu vyučovali. Už jako předškolák jsem navštěvovala hodiny flétny, chodila jsem do pěveckého sboru, později jsem přidala kytaru, keyboard a na nějaký čas i elektrickou kytaru. V poslední době mě začalo bavit ukulele. V Yamaze učím děti i dospělé hrát na flétnu a kytaru. Nejvíc mě baví hledat způsoby, jak co nejefektivněji předávat různým typům žáků informace tak, aby je to bavilo a byli motivovaní si doma hrát pro radost 😊

Pavla Orálková

Programy: Zobcová flétna   Akustická kytara  

Pocházím z hudební rodiny. V 6 letech jsem se svými rodiči navštívila absolventský koncert své sestřenice, která zrovna úspěšně dostudovala konzervatoř. Jako kytaristku ji doprovázela muzikantka s krásným a elegantním stříbrným nástrojem. „Na tohle budu jednou hrát“ řekla jsem tehdy své mamince, která se bláhově usmála a poučila mě, že ta nablýskaná roura se jmenuje příčná flétna. O dva roky později už jsme spolu stály v hudebninách a flétnu kupovaly. Dnes mám za sebou více než 17 let studia a hraní. Jakožto flétnistka jsem úspěšně absolvovala mnoho koncertů a soutěží a dodnes se aktivně angažuji ve svém komorním souboru o 6 hráčích.

Příčná a zobcová flétna však nejsou zdaleka jediné nástroje, kterým se věnuji. Od svých 10 let hraji také na kytaru, od 16 na klavír a momentálně se učím na pozoun.

Hudba pro mě představuje svobodu, radost, naplnění a seberealizaci. Svým studentům tyto hodnoty předávám a ze všech sil se v nich snažím podporovat lásku jak k hudbě, tak ke kultuře jako takové.

Ján Potrok

Programy: Akustická kytara   Ukulele  

Na kytaru hraji mnoho let, a to jako člen kapel žánru od popu, swingu, rocku, blues atp. Mám zkušenosti s hraním jako letitý praktik v kapele a kromě výuky kytary a ukulele můžu nabídnout i základy nahrávání - studio. Mou vášní je kromě hudby i kamnářské řemeslo :)

Barbora Štychová

Programy: Akustická kytara   Ukulele  

Stejně jako u spousty dětí byla mým prvním krokem k hře na nástroj zobcová flétna, ale ještě dřív jsem usínala zásadně u Rosy na kolejích a táborové písničky jsem zpívala sotva jsem si zvládla zapamatovat slova. Postupně se mým hlavním nástrojem stala přirozeně kytara, ke které se přidaly bicí, klavír a v poslední době i ukulele. Prošla jsem klasickou hrou, soutěžemi a různými uskupeními s kytarou i ostatními nástroji. Nejraději se ale vracím právě k táboráku, protože nikde se nehraje tak dobře, jako ve skupině podobně naladěných lidí.

Kateřina Mezníková

Programy: Populární zpěv   Akustická kytara   Ukulele  

Od malička jsem zcela propadla kouzlu hudby. S kytarou v ruce jsem prožila více než deset let a věnovala jsem se různým hudebním žánrům, od lidových písniček přes rock, reggae až k jazzu. Ráda vás naučím základy technických schopností, nové rytmy a nové akordy, číst noty a tabulatury nebo vám moc ráda povím něco o akordové struktuře písní a songwritingu.

S více než sedmiletou zkušeností v populárním a muzikálovém zpěvu jsem se prostřednictvím soukromých hodin naučila hlasem oživovat příběhy a pocity, což mi umožnilo propojit se s publikem na úplně nové úrovni. Měla jsem to štěstí zpívat na mnoha koncertních pódiích, včetně různých divadelních scén. Během našich hodin bych se tedy chtěla zaměřit nejen na správnou techniku a repertoár, ale také na to, jak hudbou sdělit emoce a příběhy, jak komunikovat s publikem a jak se cítit pohodlně na pódiu.

Ať už jste začátečníci či pokročilí, mé úsilí bude směřováno k tomu, abyste v hodinách získali přesně to, co so přejete. Udělám maximum pro to, aby vás hodiny bavily a abyste se do nich těšili.

Tobiáš Dušek

Programy: Akustická kytara   Ukulele  

Už jako malý jsem přemýšlel, jestli mne baví více sport či hudba. Bavilo mne obojí. V 8 letech mě ale rodiče přihlásili do Hudební školy YAMAHA na keyboard. Po nástupu do Yamahy se moje vášeň k hudbě velmi rozšířila. Jako žák jsem zde strávil krásných a naučných 8 let. Po tomto období skupinového hraní, jsem přešel do ZUŠ na jazzový klavír, kde jsem se sólově učil další 3 roky. Díky teorii a praxi získané v obou školách jsem začal sám tvořit elektronickou hudbu a s kamarády jsme zkoušeli hrát i jako kapela.

S kytarou jsem začínal jako samouk. Během prvního roku jsem zvládl téměř všechny základní akordy, k tomu mi pomohly zkušenosti a teorie z keyboardu/klavíru. Postupně jsem se naučil i složitější akordy, harmonie a také různé „riffy.“ Rád bych všechny své zkušenosti předal všem nejen začínajícím hudebníkům.

Z vlastní zkušenosti dobře vím, že skupinové hraní baví mladší i starší, úplné začátečníky i pokročilejší. Věřím, že mé znalosti a schopnosti, spolu s metodikou a výukovými postupy Hudební školy YAMAHA, pomohou všem novým žákům zamilovat se do hudby a rozšířit si vlastní obzory ve hře na kytaru či ukulele.

Erika Holubářová

Programy: Akustická kytara   Ukulele  

K hudbě jsem se dostala již jako malá holčička ve školce, kam přišli učitelé ze ZUŠ a dělali nábor dětí pro různé obory. Když potom zavolali ze ZUŠ mým rodičům, zda bych měla zájem o nějaký hudební nástroj, chtěla jsem velmi hrát na flétnu. Ta již byla obsazena, a tak jsem začala chodit na hodiny kytary, se kterou to pro mě byl boj. Pamatuji si na klasické hodiny, kde jsem hrála podle určitých osnov, co se má v konkrétním ročníku hrát. Z postupových zkoušek do dalšího ročníku jsem měla vždy velkou trému a celkově jsem si vlastně hru na nástroj neužívala. Hudební nauka, kterou jsme měli jako další samostatnou hodinu mě taky nebavila. O to víc jsem ráda, že jsem součástí hudební školy Yamaha, kde se všem stresům společně vyhneme. Protože hudba je láska, radost, porozumění a zábava! Později jsem začala chodit i na obor sólového zpěvu, na SŠ se mi rozšířily obzory o klavír a jako poslední nástroj (zatím) jsem přidala ukulele. Hudba je moji velkou vášní a myslím si, že by jí měl mít ve svém životě každý.

Slobodan Soldán

Programy: Akustická kytara   Elektrická kytara