Akustická kytara — Hudební škola YAMAHA Brno

Akustická kytara

Vyučovací program pro akustickou kytaru Vám zprostředkuje mnohostranné možnosti využití tohoto nástroje.

Bohatá nabídka různých hudebních skladeb umožňuje zvládnout hru mnoha žánrů a stylů, přičemž vždy na prvním místě stojí radost z hudby.

Činnosti, s nimiž účastníci kurzu mohou realizovat své hudební myšlenky, jsou např.:

• improvizace melodie a harmonie
  • souhra s ostatními spoluhráči
  • doprovod vlastního zpěvu
  • rozvoj instrumentální techniky

Michaela Poláková

Programy: Zobcová flétna   Akustická kytara

zástupkyně ředitelky Hudební školy Yamaha Brno
michaela.polakova@yamahaskola.cz
+420 739 269 821

K hudbě jsem byla vedená od malička, oba rodiče hudbu vyučovali. Už jako předškolák jsem navštěvovala hodiny flétny, chodila jsem do pěveckého sboru, později jsem přidala kytaru, keyboard a na nějaký čas i elektrickou kytaru. V poslední době mě začalo bavit ukulele. V Yamaze učím děti i dospělé hrát na flétnu a kytaru. Nejvíc mě baví hledat způsoby, jak co nejefektivněji předávat různým typům žáků informace tak, aby je to bavilo a byli motivovaní si doma hrát pro radost 😊

Tobiáš Dušek

Programy: Akustická kytara   Ukulele

Už jako malý jsem přemýšlel, jestli mne baví více sport či hudba. Bavilo mne obojí. V 8 letech mě ale rodiče přihlásili do Hudební školy YAMAHA na keyboard. Po nástupu do Yamahy se moje vášeň k hudbě velmi rozšířila. Jako žák jsem zde strávil krásných a naučných 8 let. Po tomto období skupinového hraní, jsem přešel do ZUŠ na jazzový klavír, kde jsem se sólově učil další 3 roky. Díky teorii a praxi získané v obou školách jsem začal sám tvořit elektronickou hudbu a s kamarády jsme zkoušeli hrát i jako kapela.

S kytarou jsem začínal jako samouk. Během prvního roku jsem zvládl téměř všechny základní akordy, k tomu mi pomohly zkušenosti a teorie z keyboardu/klavíru. Postupně jsem se naučil i složitější akordy, harmonie a také různé „riffy.“ Rád bych všechny své zkušenosti předal všem nejen začínajícím hudebníkům.

Z vlastní zkušenosti dobře vím, že skupinové hraní baví mladší i starší, úplné začátečníky i pokročilejší. Věřím, že mé znalosti a schopnosti, spolu s metodikou a výukovými postupy Hudební školy YAMAHA, pomohou všem novým žákům zamilovat se do hudby a rozšířit si vlastní obzory ve hře na kytaru či ukulele.

Michal Neterda

Programy: Akustická kytara   Ukulele

V deseti letech jsem se začal učit hrát na kytaru a v tomto období jsem začal skládat i své první vlastní písně. Později jsem tíhnul k baskytaře a k sólovému zpěvu, což mě dovedlo až ke studiu muzikologie na Masarykově univerzitě v Brně, které jsem úspěšně zakončil bakalářským titulem. Od začátku svého studia jsem se zajímal o to, jak nejlépe a nejjednodušeji zprostředkovat hudbu dětem, aby je bavila a dokázala v nich rozvinout i jiné smysly a dovednosti, než jen ty hudební. V rámci studia jsem prošel zejména hudební školy v nichž figurovali Carl Orff a Zoltán Kodály. Ve svém volném čase jsem při studiu začal učit soukromě děti na kytaru a ukulele, což mě později dovedlo k pokračování v učitelské sféře právě k Hudební škole Yamaha.

Pavla Orálková

Programy: Zobcová flétna   Akustická kytara

Pocházím z hudební rodiny. V 6 letech jsem se svými rodiči navštívila absolventský koncert své sestřenice, která zrovna úspěšně dostudovala konzervatoř. Jako kytaristku ji doprovázela muzikantka s krásným a elegantním stříbrným nástrojem. „Na tohle budu jednou hrát“ řekla jsem tehdy své mamince, která se bláhově usmála a poučila mě, že ta nablýskaná roura se jmenuje příčná flétna. O dva roky později už jsme spolu stály v hudebninách a flétnu kupovaly. Dnes mám za sebou více než 17 let studia a hraní. Jakožto flétnistka jsem úspěšně absolvovala mnoho koncertů a soutěží a dodnes se aktivně angažuji ve svém komorním souboru o 6 hráčích.

Příčná a zobcová flétna však nejsou zdaleka jediné nástroje, kterým se věnuji. Od svých 10 let hraji také na kytaru, od 16 na klavír a momentálně se učím na pozoun.

Hudba pro mě představuje svobodu, radost, naplnění a seberealizaci. Svým studentům tyto hodnoty předávám a ze všech sil se v nich snažím podporovat lásku jak k hudbě, tak ke kultuře jako takové.

Ján Potrok

Programy: Akustická kytara   Ukulele

Na kytaru hraji mnoho let, a to jako člen kapel žánru od popu, swingu, rocku, blues atp. Mám zkušenosti s hraním jako letitý praktik v kapele a kromě výuky kytary a ukulele můžu nabídnout i základy nahrávání - studio. Mou vášní je kromě hudby i kamnářské řemeslo :)

Barbora Štychová

Programy: Akustická kytara   Ukulele

Stejně jako u spousty dětí byla mým prvním krokem k hře na nástroj zobcová flétna, ale ještě dřív jsem usínala zásadně u Rosy na kolejích a táborové písničky jsem zpívala sotva jsem si zvládla zapamatovat slova. Postupně se mým hlavním nástrojem stala přirozeně kytara, ke které se přidaly bicí, klavír a v poslední době i ukulele. Prošla jsem klasickou hrou, soutěžemi a různými uskupeními s kytarou i ostatními nástroji. Nejraději se ale vracím právě k táboráku, protože nikde se nehraje tak dobře, jako ve skupině podobně naladěných lidí.

Slobodan Soldán

Programy: Akustická kytara   Elektrická kytara