Bicí (metoda Dante Agostiniho) — Hudební škola YAMAHA Brno

Bicí (metoda Dante Agostiniho)

V tomto programu se zaměříme na komplexní rozvoj dovedností potřebných k mistrovskému ovládání bicích nástrojů. Základem výuky bude ergonomie ruky dle metody Dante Agostiniho, která je známá svou unikátní efektivitou a rychlostí, s jakou pomáhá studentům dosáhnout plynulého a přesného hraní. Dále se zaměříme na akademický oblouk jako klíčovou techniku pro udržení správného rytmu a dynamiky.

V rámci kurzu se také naučíte pokročilé techniky, jako je hraní na dvojšlapku od pat, což vám umožní dosáhnout rychlých a přesných úderů bez zbytečné námahy. Důležitou součástí bude také řada motorických a koordinačních cvičení, která pomohou žákům rozvinout schopnost ovládat každou končetinu nezávisle, čímž se vaše hra stane mnohem flexibilnější a kreativnější.

Zaměříme se nejen na technické aspekty, ale také na rozvoj osobního stylu a muzikálnosti, čímž žáky připravíme na širokou škálu hudebních žánrů a situací. Cílem je vybavit je všemi potřebnými dovednostmi, aby se stali sebevědomými a všestrannými bubeníky připravenými čelit jakýmkoliv hudebním výzvám.

• Děti ve věku od 8 let, mládež a dospělí
  • 2 - 3 účastníci

Marek Pšenica

Programy: Bicí (metoda Dante Agostiniho)

Hře na bicí se věnuji od 11 let. Vášeň pro hudbu a rytmus mě v roce 2021 přivedla do učení k panu Janu Korgerovi, absolventovi prestižní konzervatoře v německém Dortmundu. Pod jeho vedením jsem získal řadu unikátních a pokročilých dovedností, které nyní s nadšením předávám svým studentům. Moje výuka je zaměřena na rozvoj techniky, muzikálnosti a individuálního stylu, díky čemuž je každý student připraven na úspěšnou hudební cestu.