Robátka — Hudební škola YAMAHA Brno

Robátka

Maskotem tohoto programu je tuleň „Robík“, který provází děti v prvních fázích jejich hudebního rozvoje.

Děti během jednoho roku hudebně objevují svět, který je obklopuje, a učí se mu porozumět. Postupně prožívají příběhy a témata, blízká jejich věku, jako např. „koupání“, „usínání“, „jídlo a pití“, „první zoubky“, „moje řeč“, „narozeniny“…

Vlastní učení probíhá přirozeně a přiměřeně věku dětí, ve spojení s hudbou, hrou na jednoduché hudební nástroje.

Jádrem procesu je princip „volného objevování“, které umožňuje dětem za doprovodu hudby objevovat nabízené předměty.

Barevné leporelo s písněmi, básněmi a odbornými komentáři, stejně jako CD s nazpívanými písněmi, slouží rodičům k domácímu opakování hudebních zážitků.

Šárka Rozčinská

Programy: Robátka   První krůčky k hudbě   Rytmické krůčky

HŠ Yamaha si mě našla v roce 2000. Zde jsem konečně mohla uplatnit své dosavadní koníčky ... zpěv, tanec, výtvarná zručnost a práce s dětmi. Začala jsem učit předškolní program První krůčky k hudbě. Postupně se přidávaly další programy jako Robátka, Rytmické krůčky a flétna. Každá hodina, kterou strávím s dětmi i jejich rodiči je pro mě něčím nová. Někdy úsměvná, občas překvapivá a jindy zase k zamyšlení. Stále se snažím hodiny udělat ještě zábavněji, abych tak nejlépe dětem přiblížila nádherný svět hudby.

Lenka Kratochvilová

Programy: Robátka   První krůčky k hudbě   Rytmické krůčky

Hudební kurzy Yamaha jsem poznala, když byl mému synovi jeden rok, čili před 15-ti lety :) Byla to láska na první pohled, a dnes už věřím, že i na celý život. Pamatuji si, že hned na první lekci mi bylo jasné, že to je přesně to, co chci dělat. Zpívat, hrát si a zprostředkovávat dětem i rodičům ten úžasný pocit ze smysluplně spoluprožitých chvil. Je krásné, když rodiče mohou být u toho, jak jejich děti rozkvétají, a to nejen po stránce hudební, ale také osobnostní a společenské.

Největší odměnou jsou mi při hodinách rozzářené oči dětí i rodičů. A když mi pak některý z nich vypráví, jak si jeho dítě doma samo od sebe začne zpívat naše písničky, hrát na flétnu, zvonkohru, nebo klávesy, nebo si samo skládá a vytleskává různé rytmy, či maluje notičky do notové osnovy, zažívám znovu a znovu pocit vděčnosti, že mohu být u toho malého zázraku, jak se z dětí rodí malí hudebníci, a především empatické a sebevědomé bytosti.

Já sama jsem prošla ZUŠ v oboru akordeon, dramaťák a zpěv, vystudovala jsem hudebně dramatický obor na Konzervatoři, teorii a dějiny divadla na FF MU a pod NIDV pedagogiku a etickou výchovu a formování charakteru žáků na základních školách. Pokouším se o hru na kytaru, klávesy, flétnu a djembe :) Mám ještě jednu velkou lásku, a tou jsou bylinky, zdraví a alternativní způsoby léčby a samoléčby, a kurzy které pro HŠ Yamaha vedu, jsou pro mne doslova ozdravnými pobyty.

Lenka Langová

Programy: Robátka   První krůčky k hudbě

Myslím, že si mě hudba vybrala. Jako jediná z rodiny jsem navštěvovala pěvecký sbor, učila jsem se hrát na housle a pak si sama přidala i kytaru. Později jsem zpívala a hrála svým dětem, a když vyrostly a já vystřídala několik profesí, zjistila jsem, že děti jsou to, co mě baví úplně nejvíc. Ve spojení s hudbou byla Hudební škola Yamaha jasná volba.

Děti jsou nejchytřejší lidi na světě a já jsem moc vděčná, že můžu být součástí jejich objevování a chápání světa vůbec. Toho, že se mnou většina maminek s dětmi projde od Robátek na konec Prvních krůčků, si velice vážím a děkuji za důvěru.

Klára Mladá

Programy: Robátka   První krůčky k hudbě

S láskou k hudbě už jsem se narodila. A u nás v rodině se vždy hodně zpívalo a muzicírovalo. Pamatuji si, že kdykoliv jsme někam jeli, celou cestu jsme v autě zpívali. Jako dítě jsem hrála na klavír a studovala komorní zpěv na ZUŠ. K hudbě vedu i svoji dceru. Jako maminka jsem s ní navštěvovala kurzy Robátek, Prvních krůčků, Rytmických krůčků a JMC. A tak si mě Yamaha lapila do svých hudebních spárů a s radostí a láskou vedu kurzy předškolních programů.

Klára Zbytovská

Programy: Robátka   První krůčky k hudbě

Hudbě se věnuji již od dětství. V 5 letech jsem začala hrát na housle v ZUŠ. Pokračovala jsem na konzervatoři a poté na Pedagogické fakultě MU. Při studiuna konzervatoři jsem přibrala klavír a také saxofon. Na vysoké škole jsem sestala členkou Pěveckého sboru Pedagogické fakulty MU. Od absolvování PedF MU působím jako učitelka v ZUŠ a zároveň se věnuji orchestrální praxi.

V Hudební škole Yamaha vyučuji v předškolních programech Robátka a První krůčky k hudbě. Na této práci mě nejvíc zaujala možnost věnovat se těm nejmenším dětem. Je to skvělá příležitost, jak v nich probouzet a podporovat lásku k hudbě, zpěvu, tanci a rozvíjet u nich hudební předpoklady. Je úžasné pozorovat, jak malinké děti už od 4 měsíců během jednotlivých lekcí hudbu vnímají, jak se postupně zapojují do jednotlivých činností a jak v průběhu školního roku rostou jejich dovednosti.

Ema Hradilová

Programy: Robátka   První krůčky k hudbě   Populární zpěv   Music Parade

Hudba pro mě byla vždy tím nejmilejším vyjádřením lidského jádra a už jako malá jsem ráda zpívala a poslouchala různé žánry. Rodiče mě v 6 letech přihlásili do pěveckého sboru, ve kterém jsem vydržela až do svých 14 let. V 10 letech jsem začala navštěvovat sólový zpěv a od roku 2019 studuji na Konzervatoři obor klasický zpěv. I přes studium klasického zpěvu, kde nás připravují spíš na kariéru operních zpěváků, mám v lásce popový a muzikálový zpěv a velmi k němu tíhnu, i proto jsem měla velký zájem stát se lektorkou popového zpěvu v Hudební škole Yamaha.

Mým cílem je vést zábavné a kreativní hodiny nenásilnou formou pro každou věkovou kategorii a snažit se tak o zpříjemnění týdne hodinkou hudby. Obzvlášť bych chtěla vyzdvihnout práci s dětmi, které dokážou hodiny ozvláštnit svou fantazií a dětskou upřímností, a na oplátku doufám, že i já dokážu obohatit jejich dětský svět svými hodinami. Těším se na každého z Vás :)