Rytmické krůčky — Hudební škola YAMAHA Brno

Rytmické krůčky

Program volně navazuje na program První krůčky k hudbě, jedná se však již o cílenou hudební průpravu pro děti od 4 do 6 let.

Děti zvládají hravou formou základy hudební nauky.

Důraz je kladen především na rozvoj hudební představivosti.

Při praktických hudebních aktivitách (zpěv, základy hry na zobcovou flétnu, hra na rytmické a rytmicko-melodické nástroje) děti získávají základní hudební vědomosti, dovednosti a návyky, které mohou později využít v navazujících instrumentálních programech. Učební materiály představují pracovní sešit a CD s hudebními doprovody, které slouží jako motivace pro domácí opakování.

Šárka Rozčinská

Programy: Robátka   První krůčky k hudbě   Rytmické krůčky

HŠ Yamaha si mě našla v roce 2000. Zde jsem konečně mohla uplatnit své dosavadní koníčky ... zpěv, tanec, výtvarná zručnost a práce s dětmi. Začala jsem učit předškolní program První krůčky k hudbě. Postupně se přidávaly další programy jako Robátka, Rytmické krůčky a flétna. Každá hodina, kterou strávím s dětmi i jejich rodiči je pro mě něčím nová. Někdy úsměvná, občas překvapivá a jindy zase k zamyšlení. Stále se snažím hodiny udělat ještě zábavněji, abych tak nejlépe dětem přiblížila nádherný svět hudby.

Lenka Kratochvilová

Programy: Robátka   První krůčky k hudbě   Rytmické krůčky

Hudební kurzy Yamaha jsem poznala, když byl mému synovi jeden rok, čili před 15-ti lety :) Byla to láska na první pohled, a dnes už věřím, že i na celý život. Pamatuji si, že hned na první lekci mi bylo jasné, že to je přesně to, co chci dělat. Zpívat, hrát si a zprostředkovávat dětem i rodičům ten úžasný pocit ze smysluplně spoluprožitých chvil. Je krásné, když rodiče mohou být u toho, jak jejich děti rozkvétají, a to nejen po stránce hudební, ale také osobnostní a společenské.

Největší odměnou jsou mi při hodinách rozzářené oči dětí i rodičů. A když mi pak některý z nich vypráví, jak si jeho dítě doma samo od sebe začne zpívat naše písničky, hrát na flétnu, zvonkohru, nebo klávesy, nebo si samo skládá a vytleskává různé rytmy, či maluje notičky do notové osnovy, zažívám znovu a znovu pocit vděčnosti, že mohu být u toho malého zázraku, jak se z dětí rodí malí hudebníci, a především empatické a sebevědomé bytosti.

Já sama jsem prošla ZUŠ v oboru akordeon, dramaťák a zpěv, vystudovala jsem hudebně dramatický obor na Konzervatoři, teorii a dějiny divadla na FF MU a pod NIDV pedagogiku a etickou výchovu a formování charakteru žáků na základních školách. Pokouším se o hru na kytaru, klávesy, flétnu a djembe :) Mám ještě jednu velkou lásku, a tou jsou bylinky, zdraví a alternativní způsoby léčby a samoléčby, a kurzy které pro HŠ Yamaha vedu, jsou pro mne doslova ozdravnými pobyty.

Hana Šimůnková

Programy: První krůčky k hudbě   Rytmické krůčky

Hudební školu Yamaha jsem objevila v roce 1998, kdy jsem hledala nějaký kroužek, který bych mohla navštěvovat se svou dcerou Lucií, které tenkrát byly tři roky. Již po první lekci jsem poznala, že tohle je přesně „ono“, co jsem hledala. Smysluplný program k rozvíjení hudební stránky dítěte, kterého mohu být jako rodič součástí a spoluprožívat tyto úžasné chvíle. Dceru program velice zaujal a mě také. Říkala jsem si, že by mě velice bavilo být lektorkou takovéhoto kurzu. Jako učitelka mateřské školy jsem k hudbě, pohybu a zejména k předškolním dětem měla velice blízko. A od této chvíle se píše moje historie v Hudební škole Yamaha. Nejen jako rodiče. Dcera prošla skoro všechny programy hudební školy a sama byla jeden čas i lektorkou populárního zpěvu. Do kurzů chodil také syn, který se do současnosti stará o ozvučení akcí školy, a také manžel. Prostě celá rodina. Moje lektorská historie se píše hned od 1998. Po proškolení jsem začala vést kurzy První krůčky k hudbě v Brně na Vinohradech a brzy také ve Šlapanicích. Tam jsem se časem zcela „přestěhovala“ a za těch dlouhých 23 let mými kurzy prošly stovky dětí ze Šlapanic a okolí. Těší mě, že se ke mně rodiče vracejí s mladšími sourozenci. Už jen čekám, kdy do mého kurzu nastoupí moje kdysi malá žákyně se svým dítkem. Postupně jsem ve Šlapanicích začala učit i program Rytmické krůčky. Pro hudební školu připravuji každoročně Karnevaly pro děti, uváděla jsem koncerty školy, s dětmi se zúčastňujeme řady vystoupení na akcích města Šlapanice. Hudební škola Yamaha je moje osudová láska.

Jsem také spolumajitelkou firmy Aromatica, která vyrábí a do lékáren a zdravých výživ dodává přírodní kosmetiku, doplňky stravy a čaje.