Ukulele — Hudební škola YAMAHA Brno

Ukulele

Ukulele je velmi atraktivním hudebním nástrojem pro všechny bez rozdílu věku. Má jen čtyři struny, takže hrát na ně je pro mnohé jednodušší než na kytaru.

V našem kurzu určeném pro žáky od 8 let se naučíte hrát nejen akordy a s tím spojené různé rytmy, ale budete si umět vybrnkat i melodii Vašich oblíbených písniček.

Ján Potrok

Programy: Akustická kytara   Ukulele

Na kytaru hraji mnoho let, a to jako člen kapel žánru od popu, swingu, rocku, blues atp. Mám zkušenosti s hraním jako letitý praktik v kapele a kromě výuky kytary a ukulele můžu nabídnout i základy nahrávání - studio. Mou vášní je kromě hudby i kamnářské řemeslo :)

Barbora Štychová

Programy: Akustická kytara   Ukulele

Stejně jako u spousty dětí byla mým prvním krokem k hře na nástroj zobcová flétna, ale ještě dřív jsem usínala zásadně u Rosy na kolejích a táborové písničky jsem zpívala sotva jsem si zvládla zapamatovat slova. Postupně se mým hlavním nástrojem stala přirozeně kytara, ke které se přidaly bicí, klavír a v poslední době i ukulele. Prošla jsem klasickou hrou, soutěžemi a různými uskupeními s kytarou i ostatními nástroji. Nejraději se ale vracím právě k táboráku, protože nikde se nehraje tak dobře, jako ve skupině podobně naladěných lidí.

Tobiáš Dušek

Programy: Akustická kytara   Ukulele

Už jako malý jsem přemýšlel, jestli mne baví více sport či hudba. Bavilo mne obojí. V 8 letech mě ale rodiče přihlásili do Hudební školy YAMAHA na keyboard. Po nástupu do Yamahy se moje vášeň k hudbě velmi rozšířila. Jako žák jsem zde strávil krásných a naučných 8 let. Po tomto období skupinového hraní, jsem přešel do ZUŠ na jazzový klavír, kde jsem se sólově učil další 3 roky. Díky teorii a praxi získané v obou školách jsem začal sám tvořit elektronickou hudbu a s kamarády jsme zkoušeli hrát i jako kapela.

S kytarou jsem začínal jako samouk. Během prvního roku jsem zvládl téměř všechny základní akordy, k tomu mi pomohly zkušenosti a teorie z keyboardu/klavíru. Postupně jsem se naučil i složitější akordy, harmonie a také různé „riffy.“ Rád bych všechny své zkušenosti předal všem nejen začínajícím hudebníkům.

Z vlastní zkušenosti dobře vím, že skupinové hraní baví mladší i starší, úplné začátečníky i pokročilejší. Věřím, že mé znalosti a schopnosti, spolu s metodikou a výukovými postupy Hudební školy YAMAHA, pomohou všem novým žákům zamilovat se do hudby a rozšířit si vlastní obzory ve hře na kytaru či ukulele.

Erika Holubářová

Programy: Akustická kytara   Ukulele

K hudbě jsem se dostala již jako malá holčička ve školce, kam přišli učitelé ze ZUŠ a dělali nábor dětí pro různé obory. Když potom zavolali ze ZUŠ mým rodičům, zda bych měla zájem o nějaký hudební nástroj, chtěla jsem velmi hrát na flétnu. Ta již byla obsazena, a tak jsem začala chodit na hodiny kytary, se kterou to pro mě byl boj. Pamatuji si na klasické hodiny, kde jsem hrála podle určitých osnov, co se má v konkrétním ročníku hrát. Z postupových zkoušek do dalšího ročníku jsem měla vždy velkou trému a celkově jsem si vlastně hru na nástroj neužívala. Hudební nauka, kterou jsme měli jako další samostatnou hodinu mě taky nebavila. O to víc jsem ráda, že jsem součástí hudební školy Yamaha, kde se všem stresům společně vyhneme. Protože hudba je láska, radost, porozumění a zábava! Později jsem začala chodit i na obor sólového zpěvu, na SŠ se mi rozšířily obzory o klavír a jako poslední nástroj (zatím) jsem přidala ukulele. Hudba je moji velkou vášní a myslím si, že by jí měl mít ve svém životě každý.