Ukulele — Hudební škola YAMAHA Brno
LETNÍ POBYTOVÝ TÁBOR 2024  »
LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2024  »

Ukulele


Ukulele je velmi atraktivním hudebním nástrojem pro všechny bez rozdílu věku. Má jen čtyři struny, takže hrát na ně je pro mnohé jednodušší než na kytaru.

V našem kurzu určeném pro žáky od 8 let se naučíte hrát nejen akordy a s tím spojené různé rytmy, ale budete si umět vybrnkat i melodii Vašich oblíbených písniček.

  • Děti ve věku od 8 let, mládež a dospělí
  • Vyučovací lekce 50 minut jednou týdně
  • 4-6 účastníků
  • 3400 Kč/pololetí

PŘIHLÁSIT SE  »

na kurz nebo na nezávaznou zkušební lekciLektoři


Ján Potrok

Programy: Akustická kytara   Ukulele  

Na kytaru hraji mnoho let, a to jako člen kapel žánru od popu, swingu, rocku, blues atp. Mám zkušenosti s hraním jako letitý praktik v kapele a kromě výuky kytary a ukulele můžu nabídnout i základy nahrávání - studio. Mou vášní je kromě hudby i kamnářské řemeslo :)

Barbora Štychová

Programy: Akustická kytara   Ukulele  

Stejně jako u spousty dětí byla mým prvním krokem k hře na nástroj zobcová flétna, ale ještě dřív jsem usínala zásadně u Rosy na kolejích a táborové písničky jsem zpívala sotva jsem si zvládla zapamatovat slova. Postupně se mým hlavním nástrojem stala přirozeně kytara, ke které se přidaly bicí, klavír a v poslední době i ukulele. Prošla jsem klasickou hrou, soutěžemi a různými uskupeními s kytarou i ostatními nástroji. Nejraději se ale vracím právě k táboráku, protože nikde se nehraje tak dobře, jako ve skupině podobně naladěných lidí.

Kateřina Mezníková

Programy: Populární zpěv   Akustická kytara   Ukulele  

Od malička jsem zcela propadla kouzlu hudby. S kytarou v ruce jsem prožila více než deset let a věnovala jsem se různým hudebním žánrům, od lidových písniček přes rock, reggae až k jazzu. Ráda vás naučím základy technických schopností, nové rytmy a nové akordy, číst noty a tabulatury nebo vám moc ráda povím něco o akordové struktuře písní a songwritingu.

S více než sedmiletou zkušeností v populárním a muzikálovém zpěvu jsem se prostřednictvím soukromých hodin naučila hlasem oživovat příběhy a pocity, což mi umožnilo propojit se s publikem na úplně nové úrovni. Měla jsem to štěstí zpívat na mnoha koncertních pódiích, včetně různých divadelních scén. Během našich hodin bych se tedy chtěla zaměřit nejen na správnou techniku a repertoár, ale také na to, jak hudbou sdělit emoce a příběhy, jak komunikovat s publikem a jak se cítit pohodlně na pódiu.

Ať už jste začátečníci či pokročilí, mé úsilí bude směřováno k tomu, abyste v hodinách získali přesně to, co so přejete. Udělám maximum pro to, aby vás hodiny bavily a abyste se do nich těšili.

Tobiáš Dušek

Programy: Akustická kytara   Ukulele  

Už jako malý jsem přemýšlel, jestli mne baví více sport či hudba. Bavilo mne obojí. V 8 letech mě ale rodiče přihlásili do Hudební školy YAMAHA na keyboard. Po nástupu do Yamahy se moje vášeň k hudbě velmi rozšířila. Jako žák jsem zde strávil krásných a naučných 8 let. Po tomto období skupinového hraní, jsem přešel do ZUŠ na jazzový klavír, kde jsem se sólově učil další 3 roky. Díky teorii a praxi získané v obou školách jsem začal sám tvořit elektronickou hudbu a s kamarády jsme zkoušeli hrát i jako kapela.

S kytarou jsem začínal jako samouk. Během prvního roku jsem zvládl téměř všechny základní akordy, k tomu mi pomohly zkušenosti a teorie z keyboardu/klavíru. Postupně jsem se naučil i složitější akordy, harmonie a také různé „riffy.“ Rád bych všechny své zkušenosti předal všem nejen začínajícím hudebníkům.

Z vlastní zkušenosti dobře vím, že skupinové hraní baví mladší i starší, úplné začátečníky i pokročilejší. Věřím, že mé znalosti a schopnosti, spolu s metodikou a výukovými postupy Hudební školy YAMAHA, pomohou všem novým žákům zamilovat se do hudby a rozšířit si vlastní obzory ve hře na kytaru či ukulele.

Erika Holubářová

Programy: Akustická kytara   Ukulele  

K hudbě jsem se dostala již jako malá holčička ve školce, kam přišli učitelé ze ZUŠ a dělali nábor dětí pro různé obory. Když potom zavolali ze ZUŠ mým rodičům, zda bych měla zájem o nějaký hudební nástroj, chtěla jsem velmi hrát na flétnu. Ta již byla obsazena, a tak jsem začala chodit na hodiny kytary, se kterou to pro mě byl boj. Pamatuji si na klasické hodiny, kde jsem hrála podle určitých osnov, co se má v konkrétním ročníku hrát. Z postupových zkoušek do dalšího ročníku jsem měla vždy velkou trému a celkově jsem si vlastně hru na nástroj neužívala. Hudební nauka, kterou jsme měli jako další samostatnou hodinu mě taky nebavila. O to víc jsem ráda, že jsem součástí hudební školy Yamaha, kde se všem stresům společně vyhneme. Protože hudba je láska, radost, porozumění a zábava! Později jsem začala chodit i na obor sólového zpěvu, na SŠ se mi rozšířily obzory o klavír a jako poslední nástroj (zatím) jsem přidala ukulele. Hudba je moji velkou vášní a myslím si, že by jí měl mít ve svém životě každý.