Naši lektoři

Zobcová flétna, Akustická kytara

Jarmila Čadeni

Robátka, První krůčky k hudbě, Rytmické krůčky

O mně: Hudba mě provází již odmalička. Moje maminka zpívala ve sboru a milovala hudbu, takže se u nás zpívalo nejen doma, ale i na výletech, při práci atd. Já jsem od malička hrála na klavír a hudbu jsem i vystudovala. Do HŠ Yamaha jsem chodila se všemi svými dětmi a protože mám děti moc ráda, tak se mi toto spojení velmi líbilo.

V HŠ Yamaha učím asi 14 let a v současné době vedu kurzy Robátka a První krůčky k hudbě.

Františka Pilařová

Zobcová flétna, Akustická kytara

O mně: Už jako malé mi maminka hrávala na kytaru a já jsem odjakživa věděla, že až mi konečně vyrostou prstíky, chci se na ni také naučit. Během následujícího asi 10letého docházení na zušku jsem se zúčastnila několika soutěží a nespočetně malých i velkých koncertů. Nejraději jsem však hrála ve větším uskupení, jelikož mi prostředí více muzikantů vždy pomohlo s trémou. Zamilovala jsem si také to, že svoje nadšení z krásné hudby mohu s někým sdílet. HŠ Yamaha mi přirostla k srdci svým přátelským způsobem výuky a otevřeností dělat to, co každého žáka, ať už malého, či velkého, baví.

Libor Buben

Akustická kytara

Roman Kobiela

Bicí

Milan Řihák

Populární zpěv

O mně: Zpívání je můj život. Úplně první 'projev' mého sklonu k muzice a písním, spadá do raného dětství - mám fotku, na které stojím coby dvouletý kluk v křesle a cosi zpívám - jako mikrofon tehdy posloužila šňůra od stojací lampy.

Vystudoval jsem brněnskou Konzervatoř a pražskou AMU, obor zpěv. Hlasová pedagogika mě vždycky lákala a HŠ Yamaha Brno mi v tomto směru poskytuje dost prostoru a možností, jak začínajícím talentům správně poradit, co mají s těmi dvěma křehkými strunkami ve svém krku dělat. Protože má-li hlas správně, vždy a dlouho fungovat, jenom talent opravdu nestačí. Je radost vidět, jak se v tom časem začínají orientovat, nachází svůj styl a zpívání se pro ně stává potřebou. S těmi nejlepšími zpěváky potom vystupujeme na různých akcích, jako např. vloni na náměstí Svobody nebo Zelňáku v rámci brněnských vánočních trhů, v obchodních centrech atd.

Michal Kročil

Klára Zbytovská

Robátka, První krůčky k hudbě

Vojtěch Frybert

Andrey Mukameev

Akustická kytara, Elektrická kytara, Guitar In English

Veronika Vacková-Veselá

Ukulele

Lukáš Slatkovský

Akustická kytara

O mně: Mé jméno je Lukáš Slatkovský, jsem milovníkem hudby, a právě proto jsem se před lety rozhodl hrát na nějaký hudební nástroj. Začínal jsem, jako asi každý v té době, na zobcovou flétnu a na ni jsem hrál cca 5 let. A pak jsem ji vyměnil za kytaru.

Jsem skaut, a na ohních jsem sledoval své starší kamarády, jak hrají na kytaru a moc se mi to líbilo, chtěl jsem taky, a tak jsem se přihlásil do ZUŠ. Pár let jsem tam pobyl, ale způsob výuky mi nevyhovoval, nebavilo mě to, chtěl jsem hrát spíše akordy a známé písničky. A tak jsem začal hrát sám. A rozhodl jsem se zábavnou formou předávat to, co umím, a zároveň se společně s partou lidí zdokonalovat. Protože kytara, ač se zdá náročná, je vlastně velmi jednoduchá a jen se stačí s ní skamarádit.

Během své pouti hudbou jsem vedl dvě kapely, s tou první jsme za 2 roky měli repertoár o 20 vlastních písničkách. Byla to skvělá kapela! Ta druhá už byla jiná, tam všichni byli „Páni muzikanti“ a už to byla jen radost. Jiné koníčky nás donutily skončit, ale i tak jsem tam nasbíral spoustu zkušeností, které rád dál předám. (Třeba že je dobré držet jeden rytmus :D)

Už se na vás moc těším a věřím, že si to spolu užijeme.

Petra Pauločáková

Zobcová flétna

O mně: K hudbě jsem získala vztah už ve školce, kdy jsem poprvé vzala do ruky flétnu. Hraní v MŠ mi nestačilo, a tak se mnou mamka začala chodit do Rytmických krůčků v Yamaze. Dál jsem se chtěla věnovat hraní na flétnu, pokračovat s kamarády z Krůčků pro mě tedy bylo ideální. Do kurzů flétny jsem začala chodit současně s nástupem na ZŠ, ve stejný rok jsem také začala navštěvovat ZUŠ, kde jsem se začala učit hře na klavír. Prošla jsem si zde hudební naukou, pět let jsem doprovázela na klavír flétnisty a violoncellisty. Jak šel čas, zjistila jsem, že můj život se pevně pojí s hudbou kdejakého druhu a baví mě se zdokonalovat ve hře na flétnu i klavír, postupem času jsem si pro potěchu doma začala hrát na ukulele, které se stalo mým neodlučitelným parťákem na cestách. Před rokem jsem dostala příležitost podílet se i na výuce zobcových fléten, což mě velmi chytlo, mladí talentovaní lidé mi totiž činí velkou radost.

Lucie Hrůzová

Learn English with Music - Anglicky s písničkou

O mně: Ve školce mě rodiče přihlásili na kroužek flétny. To jsem ještě nevěděla, že se hudba stane jedním z mých největších koníčků. Od chvíle kdy jsem uměla pár not jsem zkoušela hrát a zpívat, a tak jsem v 6 letech začala navštěvovat ZUŠ Třebíč a hodiny kláves. V 11 letech jsem přidala kroužek hry na kytaru a ve 13 letech sólový zpěv. S mojí sestrou a kamarádkami jsme založily hudební skupinu, kde jsme téměř 10 let společně vystupovaly pro celé ČR i s vlastními písničkami. Protože mě vždy bavila angličtina a chtěla jsem vyzkoušet život v zahraničí, na bakalářské studium jsem odjela do Velké Británie, přesněji do Walesu. Letos jsem se vrátila do ČR a pokračuji ve studiu na Masarykově Univerzitě. V Yamaze budu učit Rytmické krůčky a Anglicky s písničkou a už se těším na všechny dětičky.

Hana Sikorová

Junior Music Course

O mně: Mám ráda výzvy a to mě dovedlo k výuce Yamaha Junior Music Course. Při výuce tohoto programu mohu uplatnit zkušenosti získané studiem klavíru na konzervatoři v Kroměříži, populárního zpěvu a jazzového klavíru na ZUŠ Smetanova v Brně. Těší mě s pomocí této unikátní metody rozvíjet v dětech hudební představivost a poslechové a interpretační schopnosti.